Zatlieskajme!

Autor: Ivana Vrabľová | 9.3.2016 o 16:04 | Karma článku: 3,12 | Prečítané:  458x

Je celkom pekným zvykom, že po úspešnom lete cestujúci zatlieskajú pilotovi a posádke za to, že ich často roztrasené dušičky priviedli späť na úroveň, na ktorej sa cítia najbezpečnejšie.  

Niet divu, že sa táto novodobá tradícia uchytila – dnes už bežne zverujeme svoje životy do rúk hŕstky ľudí kdesi v oblakoch; je za čo ďakovať.

No na druhej strane, málokedy sme vďační i za mnohé, povedzme, menej povšimnuteľné činy, ktoré pre nás každodenne robia iní ľudia. Tie si akosi v záplave bežných starostí všímame menej, no i napriek tomu, sú to práve tie malé skutky, ktoré robia naše životy takými, aké sú. Títo ľudia nás síce nezavedú ku hviezdam, ale zaslúžia sa o to, aby sme stihli prísť do práce načas, aby sme v nej neboli hladní, aby sme sa cítili pohodlne. Dalo by sa povedať, že i oni v istej chvíli pilotujú naše osudy, a niekedy dokonca viac, ako sa to na prvý pohľad zdá. A predsa len, málokedy im zatlieskame za ich prácu. Teda, bolo by zvláštne pani predavačke tlieskať v obchode za to, že započítala nákup, ale pekným potleskom môže byť i obyčajný úsmev. Pozdrav. Prianie pekného zvyšku dňa. Verte mi, takéto zatlieskanie dokáže spríjemniť pokojne i celý deň (teraz píšem z vlastnej skúsenosti) a človeku na druhej strane dá pocítiť, že je dôležitý a že si ho za to, čo pre vás robí, vážite. Je to v podstate ako uzavretý kruh – vy niekomu prejavíte vďaku, on/ona naopak spríjemní deň niekomu inému a podobne, až kým sa nenaučíme všetci zatlieskať i za tie najmenšie láskavosti. Verte mi; je za čo ďakovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko vzdelaných a talentovaných ľudí si môže Slovensko odpáliť?

Neútočme na seba, nepoužívajme slovník, ktorý nás vracia do obdobia mečiarovského gádžovstva, povinnosťou politikov je krajinu kultivovať.

PRIMÁR

Prečo by ste nemali ísť spať nahnevaní

Vedci objavili spôsob, ako sa lepšie vyrovnať so zlými spomienkami.


Už ste čítali?